Задње недеље децембра месеца у ОШ ,, Јован Јовановић Змај" на Алексиначком Руднику владала је права мала новогодишња еуфорија. Како се ближио крај првог полугодишта, колектив и ученици су дошли на идеју да организују Новогодишњу седмицу која би била испуњена новогодишњим активностима. Циљ целе те замисли је био да се празнично расположење уведе у школу и на тренутак изађе из рутине одговарања и закључивања оцена. Тако су у понедељак реализоване радионице израде новогодишњих украса, у уторак Новогодишњи биоскоп где су ученици гледали филмове са божићним садржајима. Среда је била резервисана за караоке, а четвртак и петак за приредбу под називом ,, Новогодишња бајка" и сајам. Последње две активности су биле круна целе седмице. Наиме, приредбу су припремили ученици заједно са учитељима и наставницима. Посетиоци су имали прилику да осете дух предстојећих празника кроз игру, песму, драмске приказе, читање духовитих писама Деда Мразу. Додатно је ову ,, Новогодишњу бајку" зачинио наступ малишана из ПУ ,, Лане" који су побрали све симпатије публике. Потпуно изненеђење било је проглашење победника одељењске заједнице за најбоље декорисану учионицу, сликање са Деда Мразом и подела пакетића од стране председника МЗ. Био је то празник и за очи и за душу. Са активностима је настављено и у петак и то сајмом под називом ,, Рапсодија новогодишњих укуса". Ученици, разредне старешине, учитељи су сву своју креативност и своје кулинарско умеће показали на постављеним штандовима где су се могли наћи укусни медењаци, посластице са елементима Божића и Нове године, егзотичне бомбице, палачинке, крофнице. Посетиоци су имали прилику да пробају и купе нешто за себе уживајући у разним укусима...На штандовима су се могли наћи и новогодишњи украси, честитке, венчићи тако да је било за свакога по нешто. Ова активност је тематски заокружила целу недељу и целој бајци дала срећан крај.