244393247 1892737370905932 4320540907870634924 n У нашој школи се и ове године традиционално обележава Дечија недеља под слоганом „ Дете је дете да га волите и разумете“. На предлог Центра за културу и уметност Алексинац, наставници, учитељи и ученици из свих школа на територији општине, треба да реализују исте активности и документују их путем фотографија. Предложене су следеће активности поред оних које смо и ми планирали:

ПОНЕДЕЉАК „Шарени дан“

-Приредба поводом свечаног отварања Дечије недеље

-Маскенбал

УТОРАК „ Дан за књигу“

-Песник у школи

-Књиге су у моди ( наша радионица)

СРЕДА „ Позоришни дан“

-Представа „ Заљубљени витез у школи“

-Луткице на делу ( наша активност)

ЧЕТВРТАК „ Спортски дан“

-          Игре предака

ПЕТАК „ Музички дан“

-          Упознај инструменте

Замисао Центра за културу и уметност јесте да се све фотографије обједине, благовремено пошаљу и презентују преко видео бима испред Дома културе у Алексинцу. Идеја је сјајна! Становници Алексинца ће бити у прилици да виде како ученици са територије општине Алексинац обележавају „ Дечију недељу“.