viber slika 2021 10 04 12 21 40 356 У низу активности које реализује колектив ОШ „ Јован Јовановић Змај“ на Алексиначком Руднику са својим ученицима поводом обележавања „ Дечије недеље“ нашла се и једна која представља праву посластицу за ученике млађих разреда. У питању је маскенбал. На предлог Центра за културу и уметност Алексинац, ова активност је стављена да буде прва. Наравно, наше учитељице су се потрудиле да почетак овог дечијег празника заиста лепо и обележе. Ручно прављени костими, оригиналне маске, сјајни перформанси окупили су велики број родитеља, наставника, ученика не би ли својим присуством и овацијама охрабрили малишане који су продефиловали платоом школе. Најбољи и најсмешнији перформанси су награђени аплаузима и захвалницама, а најлепше маске дипломама.Посебну пажњу привукли су малишани из ПУ „ Лане“ са својом васпитачицом који су иначе радо виђени гости на свим догађајима у овој школи.

Маскенбал је прва у низу активности поводом обележавања „ Дечије недеље“. Очекују нас још много других занимљивијих до краја недеље. Видећете!