skola buducnosti Школа будућности

Циљ пилот пројекта „Школа будућности“ је унапређивање квалитета наставе и побољшање образовних исхода у одабраном одељењу, применом модела „1 ученик:1 рачунар“ и „1 наставник:1 рачунар“. Пројекат се спроводи у сарадњи Мајкрософта и Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Обавеза школе је да омогући примену рачунара у настави, од октобра 2014. до јуна 2015.године, минимум једанпут недељно из сваког предмета који предаје наставник укључен у пројекат. Рачунар се може применити у настави као свеска за писање, као замена за наставничке скрипте, као алат за истраживачку и пројектну наставу, као алат за наставника и ученика за наставу у сценарију „изокренуте учионице“ као алат за репродукцију мултимедијалних садржаја у настави и на кош много других начина. Обавеза школе је да направи десеминацију резултата и приказ резултата пројекта широј јавности.

Овим пројектом овухваћени су ученици и наставници (10 предмета) који предају у VII разреду на Алексиначком Руднику и у Рутевцу.