International Humaneness Lesson

screen 09.33.5927.02.2021 Ученици наше школе су, ове године, показали невероватно интересовање да учествују на изложби фотографија кућних љубимаца. Свако од њих је имао задатак да слика свог љубимца у најбољем могућем издању и фотографију пошаље наставници Сузани Ристић која је и била идејни организатор целе ове активности. Њој се прикључила наставница српског језика и педагог школе расписавши литерарни конкурс под називом „ Мој љубимац“. Уз то, наставница Марија је са педагогом школе наишла на занимљив Међународни конкурс „ Веселе шапице“из Украјине који се одлично уклопио у оно што смо планирале да урадимо: промовишемо љубав према кућним љубимцима. Требало је само да прибележимо активности, снимимо видео запис о томе и пошаљемо организацији у Украјини.

Како се и претходних година одржавала „Изложба кућних љубимаца“, ова активност није била потпуно непозната нашим ученицима. Одзив је био велики. Наши малишани су показали колико воле животиње. Присуствовали су предавању како треба бринути о љубимцима, како их хранити, лечити, учити ... Наставница енглеског се потрудила да преведе текст о ономе што смо урадили, а наставница Марија је све то употпунила малим литерарним ремек делима. Уз презентацију, дела која имају за јунаке животиње, уз музику, песму, изложбу ученици су само потврдили колико воле своје љубимце...Била је ово дивна активност награђена сертификатом и поклонима организације.

Како треба бринути о кућном љубимцу?

Поздрав нашим пријатељима из иностранства