kolaž Светли тренуци у доба пандемије

Понекад одрасли људи могу много научити од деце. Када наиђе нека тешка, непредвиђена ситуација са којом се одрасли тешко носе, деца су та која својом невиношћу и неисквареношћу за тренутак могу учинити да брига нестане . Она могу понудити решење за које су одрасли мислили да не постоји или пак могу за тренутак одагнати ту бригу и показати да су неке друге ствари битније, да су неки тренуци непоновљиви и да их треба проживети, никако пропустити. Ученици наше школе нам управо то доказују смишљајући дивне стихове и мотивационе поруке другима. Ово су неки од њих.

Једном кад све ово прође, схватићемо да смо други постали људи

оно што се дешава око нас и у нама само катарзу може да буди.

Вук Миленковић, 8/1

Природа нас опомиње да смо заборавили шта је смисао живота

у породици и међусобном подржавању се налази лепота.

Јана Стошић, 7/1

Мени, искрено, ова изолација не пада нешто тешко

живот није стао, само се преселио у кућу вешто.

Немања Марковић, 8/1

Можда је све овако и требало да буде

карантин и постоји да би зближио људе.

Требало је брзом животу на пут стати

са похлепом за новцем, неморалом престати.

Анастасија Павловић, 8/1