unnamed Као што је и до сада била традиција у оквиру Змајеве недеље која претходи обележавању Дана школе на Алексиначком Руднику, и ове године бројне активности су најавиле свечану приредбу поводом 75 година постојања поменуте школе. Није заостао ни „ Сајам туризма“ у реализацији наставнице географије Наташе Марјановић, поетски матине са Властом Ценићем коју је организовала наставница српског језика Марија Петровић, Спортски дан у Рутевцу чији је иницијатор био наставник физичког васпитања Мирослав Миљановић.   Нажалост, чувени Луна парк на Руднику чији је идејни творац била учитељица Александра Милинчић је одложен до даљег због лоших временских услова. Ипак ни ове активности нису прошле незапажено.