IMG 20180918 100847 И ове школске године у нашој школи се наставља са реализацијом програма „Основи безбедности деце“ као резултат сарадње Министарства унутрашњих послова и Министарства просвете, науке и технолошког развоја у циљу стицања нових знања, вештина и ставова, а ради подизања безбедоносне културе ученика I, IV и VI разреда. Реализују га предавачи који поседују знања и вештине из области које се изучавају и који су запослени у Министарству унутрашњих послова.

У понедељак и уторак гости наше школе били су представници Ватрогасне јединице МУП-а Алексинац који су одржали предавање у матичној школи и издвојеним одељењима у Бобовишту и IMG 20180917 100449 Рутевцу. Ученици су имали прилику да чују али и да активно размене своје ставове и мишљења о питању заштите од пожара (како настаје пожар, пожар у стану, пожар на отвореном,...) као и у вези заштите од техничко-технолошких опасности и природних непогода (земљотрес, поплава, ...).

Наредних месеци предвиђена је реализација следећих тема: Безбедност деце у саобраћају, Полиција у служби грађана, Насиље као негативна појава, превенција и заштита деце од опојних дрога и алкохола, Безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа и Превенција и заштита деце од трговине људима.