IMG e781e4310a1a366da6bb21fc991026a0 V      Сваке године 27.јануара наша школа свечано обележава школску славу светог Саву. Овог пута то су учинили ученици и наставници академијом и изложбом под називом „Магичне нити старих заната“. Свечану атмосферу употпунио је хор ученика наше школе као и малишани из ПУ „Лане“. Озбиљна интерпретација добро познавање песама, рецитал употпуњен песмама дечака и девојчица обучених у IMG 20180127 121350 анђеле, драмски приказ из живота овог српског просветитеља само су неки од сегмената Светосавске академије који су допринели свечаној атмосфери. Присутни родитељи, наставници, учитељи, ђаци били су задовољни приказаним садржајем.

Дружење је касније настављено на изложби ручних радова где су послужене посластице које су руку домаћица.