22345375 10212819052704385 1238908712 o Учитељско друштво из Алексинца је и ове године имало значајно улогу у обележавању Дечје недеље. Наиме, оно је организовало турнир у малом фудбалу и игру „ између две ватре“ за ученике млађих разреда на Ташу , као и концерт реномираног гитаристе  Банета Росића  у Спортској хали. Одзив је био велики, а одушевљење учесника још веће. Спортском халом одзвањале  су познате дечје песме које је интерпретирао млади уметник анимирајући малишане. Деца су певала, играла, младог уметника награђивали овацијама и аплаузом. Њихове очи,  ведра и насмејана лица, увис подигнуте руке доказ су да су у сваком тренутку уживали. Поред њих уживали су и учитељи и наставници. Дете у сваком од њих је певало и радовало се. Заиста су изграђени мостови међу генерацијама за радост сваког детета. Концерт је то потврдио.