22368902 10212819035423953 1529823297 o У среду 04.10. 2017. у фискултурној сали наше школе у присуству великог броја наставника, учитеља, родитеља, ученика одржана је представа на тему дечијих права и обавеза. Симулацију часа кроз реализацију Форум театра, ученици петог и шестог часа, а у сарадњи са млађим разредима, приказали су која права деца имају, а које обавезе, јасно правећи разлику између ова два појма. Кроз добро познате ситуације на часу, немоћ наставника да обуздају децу, окрутност ученика једни према  другима, вршњачко насиље, присутнима је експлицитно приказана грешка коју чине ученици у школи, али понекад и наставници. Резонери у представи су понудили и могућа решења за неке ситуације. Представа је била више него успешна. То је потврдио аплауз на крају, овације публике и хор који је суштину изнео кроз песму. Спојили смо неспојиво: луткарску представу под слоганом Дечје недеље, Форум театар и хор. Треба похвалити рад учитељице Виолете Ђорђевић, учитељицу Александру Милинчић која је израдила лутке и сценографију, наставницу српског Марију Петровић и наставника музичке културе Бојана Вељковића. Након приредбе најмлађи и најслађи прваци су примљени у Дечји савез што је документовано исцртавањем цртежа по асфалту.