32479846 10214501129115244 1270694782083006464 n Почетак Змајеве недеље обележен је радионицом читања и анализе стихова чика Јове Змаја и писања песама по угледу на његове. Наставница српског језика је желела малишанима да покаже вредност Змајевих дечијих песама откривајући одређене сегменте из његовог занимљивог живота са освртом на стиховну анализу. Том приликом направила је занимљиву презентацију са још занимљивијим задацима где су малишани учили како се пишу песме, какве риме постоје и строфе. Да би све ово учинила малишанима разумљивијим убацила је и сегменте глуме где су сви били актери једночинки са темама из Змајевих песама. Смејали смо се лењом Гаши, малој Анки, материној мази, продавцу коња, пачијој школи. Деца су заиста била врло креативна и оригинална, па се с правом може рећи да је ова школа права ризница талентованих будућих песника и глумаца. Биће још оваквих радионица будући да су и деца и наставница уживали учећи кроз игру.