ALR46 640x416   Дводневни семинар  под називом  „Примена информационо-технолошких комуникација  у настави“,  одржан је у суботу и недељу, 22. и 23. 11.2014. године у нашој школи.

Семинар су водили врсни стручњаци за ову област професори  физике и информатичког образовања Владан Младеновић и Славољуб Митић и својим излагањем као и практичном применом друштвених мрежа у настави, учинили су семинар врло занимљивим и корисним.

Циљ семинара који се реализује под покровитељством  Министарства просвете, науке и технолошког развоја био је да се укаже на предности и ALR54 640x413 мане друштвених мрежа у функцији наставе. Овом приликом било је речи о друштвеној мрежи Едмодо виђеној очима ученика и наставника, програму Прези, Гугл апликацијама, начину прављења бесплатног сајта Вибли, Офису 365, апликацији Линоит, квизу Кахут и др.

Иако се на први поглед чинило да је све ово преобимно и превише компликовано, ипак су нас предавачи убедили да није и да је крајње функционално у настави.

Наставницима је било занимљиво, па се надамо да ће бити и деци.