IMG 20181113 105107 Три члана колектива ОШ „Јован Јовановић Змај“ са Алексиначког Рудника (проф.српског језика Марија Петровић, педагог школе Јасмина Марковић и проф.историје Сузана Ристић) имао је ту част и задовољство да дана 06.11.2018. године у Регионалном центру Ниш представи свој семинар под називом „Школа будућности-Мајкрософт програмима до савремене наставе“. Међу присутним представницима Школске управе, представницима Регионалног центра, колегама, стручним сарадницима били су ту присутни и директори основних и средњих школа. Међу презентерима шеснаест акредитованих семинара, ми смо наступили шести и успели да путем презентације заинтересујемо присутне за наш дводневни семинар који је иначе у сфери образовања један од актуелнијих. Истичући опште и специфичне исходе, Мајкрософт програме ставили смо у службу науке и створили наставу потпуно другачију од традиционалне. Ученици уз помоћ платформе Officе 365, квиза Socrative, Изокренуте учионице, бележнице One Note, Skype, програма Swey истражују, негују тимски рад, доносе закључке и самостално реализују задатке. Наставник је ту да их прати, усмерава, упућује на грешке. Тиме се подиже квалитет наставе, појачава мотивација код ученика, повећава активност, негује тимски и истраживачки рад, побољшава успех, али и охрабрују ученици који прате наставу према ИОП-у. Процес припреме наставника за час је сведен на минимум.

Овај семинар представља будућност у образовању. Ми већ тако радимо. Зашто не бисте и Ви били један од оних који прате модерне токове и следили наш пример? Овај семинар Вам све то омогућује.