32602555 10214501184716634 8657238889896869888 n Као што сте навикли, спортски дан је неизоставни догађај у оквиру Змајеве недеље на опште задовољство свих спортиста наше школе. Ове године ученици старијих разреда са Алексиначког Рудника посетили су ученике из Рутевца и „ укрстили мачеве“ у малом фудбалу и одбојци. Било је ту и мушких и женских екипа, ватреног навијања, љутње оних који су изгубили, победничког славља оних који су све време водили. Испоставило се да су у фудбалу бољи дечаци из Рутевца, али су зато девојчице са Рудника убедљиво победиле женску екипу на домаћем терену. Ипак, као што се ради на сваком турниру, једни другима су честитали и пожелели бољи резултат у реваншу који ће се одржати већ следећег месеца.

Спортски дан има за циљ да негује такмичарски дух и слави фер игру. Можемо бити поносни на наше ученике, јер су се понели веома професионално и врло зрело за своје године.