IMG 86b73c3d1e95e2629b20d36578617db3 V 1 Дана 25.01.2018. године у просторијама Регионалног центра у Нишу одржана је друга радионица под називом „Socrative у настави“ на коме су предавачи биле наставница српског језика Марија Петровић и педагог школе Јасмина Марковић.

Присутни су имали прилику да упознају Socrativeкао бесплатан веб-алат који омогућава да кроз низ образовних вежби и игара једноставно и лако се провери знање ученика у току саме наставе. Наставник може да бираи  креира неколико врста активности: креирање квиза (Create, Edit, and Import Quizzes), брза и кратка питања (Quiz Based Activities и игре тимова (Space Race). При изради квизова можемо да укључујемо питања типа вишеструки избор (Multiple Choice), кратак одговор (Short Answer), или мешавину оба.

Полазници радионице били у могућности  да креаирају квиз из области предмета који предају и на тај начин подигнути квалитет наставе и учине је занимљивијом.