IMG e333d20f84311b4f48d9e4876562bb7a V У четвртак 07.12.2017. године у Регионалном центру у Нишу одржана је прва од четири планираних радионица под називом „Изокренута учионица“. Предавачи су били наставница историје Сузана Ристић и педагог школе Јасмина Марковић.

Циљ радионице је био заинтересованим наставницима представити концепт Изокренуте учионице и њену примену у реализацји наставних садржаја.

Наставници су имали могућност да кроз практични рад на садржајима предмета које предају користе овај Microsoft програм и увиде његове предности.Изокренута учионица се показала као идеално средство у уштеди времена за теоријски део а да се наставници више фокусирају на практичан рад. Будући да су полазници били различитих профила констатовано је да се овај програм може користити у различите сврхе.

На крају је одрађена евалуација, а радионица је оцењена највишом оценом.